środa, 29 października 2014

Grad bramek w ostatnim meczu przy Daszyńskiego. Nadnarwianka w końcu zwycięska

Jak nie dziś to kiedy? To pytanie zadawali sobie wszyscy sympatycy pułtuskiego klubu przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Mecz z "czerwoną latarnią" naszej ligi czyli Wkrą Żuromin był doskonałą okazją do przełamania się po sześciu kolejnych porażkach.

Nielicznie zgromadzeni kibice w środowe popołudnie na stadionie przy Daszyńskiego mieli okazję obejrzeć ciekawe lecz rozgrywane w leniwym tempie spotkanie, za to z duża ilością goli.Worek z bramkami rozwiązał już w 2. minucie Kamil Jagielski I, który na raty pokonał bramkarza przyjezdnych po dobrym zagraniu Kuby Zalewskiego.

W 36. minucie wynik spotkania podwyższył właśnie Kuba, który świetną podcinką przechytrzył bramkarza i piłka wpadła do siatki Wkry. Trzy minuty później swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu otrzymał Patryk Bartczak za zupełnie niepotrzebny faul pod polem karnym gości. Od tego momentu byliśmy zmuszeni grać w dziesiątkę, co później (o dziwo) okazało się wodą na młyn dla gospodarzy. To jednak Wkra strzeliła kolejnego gola po błędzie Nadnarwianki w środkowej formacji i zrobiło się już tylko 2:1 dla pułtuszczan.

Tuż po przerwie po faulu na Edgarze Dżawakianie fantastycznie przymierzył z wolnego Kuba Zalewski wyprowadzając nas znowu na dwubramkowe prowadzenie. Wynik w 63. minucie podwyższył Bartek Salamon po doskonałym dośrodkowaniu "na nos" w wykonaniu "Dżawy". To był zdecydowanie dzień Bartka - w 75. minucie idealnie obsłużył podaniem Łukasza Wolfa, który z bliskiej odległości dobił gości na 5:1.

W końcówce spotkania arbiter podyktował rzut karny dla gości, którego na bramkę zamienił Dominik Stopczyński. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Nadnarwianka na pożegnanie z pułtuską publicznością w rundzie jesiennej wygrała z Wkrą Żuromin 5:2 kończąc niechlubną passę sześciu porażek z rzędu.

Majkel

29.10.2014, 13:30, Pułtusk
NADNARWIANKA PUŁTUSK - WKRA ŻUROMIN 5:2 (2:1)
2' K. Jagielski I, 36' 48' J. Zalewski, 63' B. Salamon, 75' Ł. Wolf - 41' D. Sokołowski, 83' (k) D. Stopczyński