środa, 16 kwietnia 2014

Zmazać plamę, czyli pierwsza wizyta Korony

Ciśnienie rośnie. W wielu głowach trwa już odliczanie do pierwszego gwizdka. W sobotę być może najważniejszy mecz Nadnarwianki w tym sezonie. Mało kto pamięta pewnie pierwszą wizytę szydłowian w Pułtusku. Wówczas na gospodarzach również ciążyła niemała presja.

Na pierwszy rzut oka te mecze różni bardzo wiele. Wtedy czwarta liga – dziś okręgówka. Wtedy początek rundy jesiennej – środek wakacji, teraz dziewięć kolejek do końca rozgrywek i nadchodząca Wielkanoc. Spotkania łączy jednak wspólny mianownik – presja. W sobotę każdy z pułtuszczan, gdzieś z tyłu głowy będzie miał jedno słowo – awans.

Z kolei w sobotnie sierpniowe popołudnie 2011 roku piłkarze Nadnarwianki w konfrontacji z Szydłowem chcieli zmazać plamę, jaką zostawili tydzień wcześniej w Łomiankach. 0:6 – takim wynikiem zakończyło się spotkanie Nadnarwianki z beniaminkiem z podwarszawskiego miasta. To był łomot. Liczbą błędów pułtuskiej obrony można by obdzielić kilka meczów. Poziom frustracji i rozgoryczenia najlepiej ilustruje sytuacja, w której w końcówce spotkania bramkarz Nadnarwianki – Jakub Wiśniewski (kto dziś o nim pamięta?) wdał się w słowną szarpaninę z pijanymi kibicami miejscowych…

Spotkanie z kolejnym beniaminkiem – Koroną – miało być idealną okazją do odbudowy. Zaczęło się jednak fatalnie. Już w czwartej minucie Paweł Podlewski celnym strzałem sfinalizował kontrę gości. Nadnarwianka musiała gonić. Było nerwowo, bowiem gospodarze marnowali swoje okazje. Ciężar gry na swoje barki wziął wtedy Jakub Polniak. Został sfaulowany w polu karnym i sam wykorzystał jedenastkę. Po przerwie swoją cegiełkę do triumfu dołożyli zdobywcy kolejnych bramek: Emil Rembiejewski i Adam Warda. Egzamin został zdany. Oby podobnie było w sobotę.

Webo90

27.08.2011, 17:00, Pułtusk
NADNARWIANKA PUŁUSK - KORONA SZYDŁOWO 3:1 (1:1)
40' J. Polniak (k), 46' E. Rembiejewski, 86' A. Warda - 4' P. Podlewski