niedziela, 30 marca 2014

Zwycięstwo na wagę wicelidera

Dzięki pewnemu zwycięstwu w Makowie Mazowieckim oraz porażce Tęczy Łyse piłkarze Nadnarwianki powrócili po trzynastu kolejkach na pozycję wicelidera, która gwarantuje baraż o awans do IV ligi. Nasz bilans na wiosnę jest co najmniej dobry – dwa mecze, sześć punktów, osiem strzelonych bramek i czyste konto z tyłu. Oby tak dalej!

Początek spotkania nie wróżył wygranej pułtuskiego zespołu. Podopieczni Artura Salamona zamknęli Nadnarwiankę na połowie pułtuszczan lecz z upływającym czasem to zawodnicy Pawła Brodzkiego przejęli inicjatywę i już w 28. minucie, po przechwycie piłki, Marcin Kucharczyk umieścił futbolówkę w bramce gospodarzy. Na dwie minuty przed końcem I połowy, aktywny tego dnia Patryk Bartczak skorzystał z kolejnego prezentu obrony gospodarzy i podwyższył prowadzenie. W 55. minucie spotkania Patryk Bartczak ładną podcinką ustalił wynik spotkania na 0:3. W końcówce meczu dobrą okazję do strzelenia gola miał Edgar Dżawakian ale piłka po jego lobie jednak nie trafiła do bramki.

Może nie było to jakieś porywające spotkanie ale najważniejszy jest wynik, który idzie w świat. Zawodnicy Pawła Brodzkiego dzielnie walczyli, bezlitośnie wykorzystali błędy rywala i z optymizmem mogą oczekiwać meczu z Iskrą Krasne, który odbędzie się w Pułtusku w sobotę 5 kwietnia o godzinie 16:00. Warto jeszcze wspomnieć, że w Makowie jak i poprzednim spotkaniu przed własną publicznością, zespół Nadnarwianki wspierała ok. 30 osobowa grupa kibiców.

29.03.2014, 15:00, Maków Mazowiecki
MAKOWIANKA MAKÓW MAZOWIECKI - NADNARWIANKA PUŁTUSK 0:3 (0:2)
28' M. Kucharczyk, 43' 55' P. Bartczak