sobota, 3 sierpnia 2013

Wymęczone zwycięstwo z Pełtą

Sobotni mecz towarzyski Nadnarwianki Pułtusk z Pełtą Karniewo miał dwa oblicza. Pierwsza odsłona spotkania to ambitna i zabójczo skuteczna gra gospodarzy, zaś druga połowa to pogoń pułtuszczan za korzystnym rezultatem. Zwycięstwo cieszy lecz mankamentów w grze Nadnarwianki nie ubywa.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy. W 10. minucie zawodnik Pełty zaraz po otrzymaniu piłki perfekcyjnie przelobował golkipera Nadnarwianki. Od tego momentu wraz z każdą kolejną minutą podopieczni Pawła Brodzkiego coraz częściej przebywali na połowie rywala lecz nic z tego nie wynikało. Utrzymywaliśmy się przy piłce, wymienialiśmy podania ale nie potrafiliśmy zbliżyć się do bramki gospodarzy, którzy tego dnia nastawili się na granie z kontry. I właśnie taki sposób gry sprawdzał się bo w 30. i 37. minucie przeprowadzili groźne akcje. Pięć minut później piłka ponownie znalazła się w bramce w Łukasza Wilczewskiego. W trakcie I połowy na lewej obronie zagrał testowany zawodnik z Uzbekistanu, Aleksander Orłow, który prezentował się raczej mizernie. Pierwsze 45 minut zakończyło się dwubramkowym prowadzeniem beniaminka A Klasy i trzeba obiektywnie przyznać, że było to zasłużone prowadzenie.

Na szczęście druga odsłona meczu była lepsza w wykonaniu piłkarzy Nadnarwianki. Trzy minuty po wznowieniu gry Łukasz Golianek wykorzystał prezent od bramkarza Pełty i strzelił gola kontaktowego. Od tego momentu w grze Nadnarwianki było widać więcej determinacji do osiągnięcia korzystnego wyniku. Pół godziny później Michał Warda otrzymał niezłą piłkę przed polem karnym i gdy wydawało się, że zbyt długo zabierał się do oddania strzału to tak kopnął futbolówkę, że znalazła się w siatce gospodarzy. Sześć minut później wpadł trzeci gol dla Nadnarwianki. Edgar Dżawakian ładnie zakręcił obrońcą na lewej flance, zgrał piłkę wzdłuż bramki gdzie następnie nogę dołożył Kamil Jagielski.

Trzecie sparingowe zwycięstwo stało się faktem, choć trzeba przyznać, że było bardzo wymęczone. Z racji, że to tylko mecz towarzyski to jednak powstrzymamy się od kolejnych uwag. Niestety w I połowie groźnego urazu ścięgna Achillesa doznał Kamil Orłowski i jego gra w kolejnych spotkaniach stoi pod znakiem zapytania.

Następny mecz towarzyski odbędzie się w środę 7 sierpnia o 18:30 a rywalem będzie czwartoligowy Bug Wyszków.

03.08.2013, 16:00, Karniewo
Pełta Karniewo - Nadnarwianka Pułtusk 2:3 (2:0)
10' A. Śmieciński, 42' Kamil Pustoła - 48' Ł. Golianek, 78' M. Warda, 84' K. Jagielski

Składy:

Nadnarwianka – I połowa: Ł. Wilczewski, R. Bartosiak, A. Miłoszewski, P. Bobowski, A. Orłow, K. Orłowski (32’ K. Wanielista), Ł. Wolf, R. Krzyżewski, J. Zalewski, M. Kucharczyk, E. Dżawakian

II połowa: R. Turek, K. Wanielista, A. Miłoszewski, K. Grabowski, Ł. Rurant, E. Dżawakian, P. Cywiński, M. Warda, Ł. Golianek, A. Kembłowski, K. Jagielski