niedziela, 25 sierpnia 2013

Mecz na "piątkę"!

Sobotnie spotkanie w Kraszewie miało dwie odsłony. Pierwsza połowa była wyrównana i upłynęła bez „fajerwerków”. Drugie 45 minut meczu to całkowita dominacja Nadnarwianki, która dzieliła i rządziła na boisku. Bramkarz Tęczy, rozgrywający tego dnia dobre zawody, uchronił gospodarzy od jeszcze wyższej porażki.

Pierwsza bramka dla Nadnarwianki padła szybko, bo już w 6. minucie meczu, kiedy to Kuba Zalewski celnym strzałem z szesnastego metra pokonał golkipera Tęczy. Jedenaście minut później Łukasz Kozłowski, grający trener gospodarzy, skorzystał z biernej postawy pułtuskiej defensywy i strzałem z bliska pokonał Łukasza Wilczewskiego. Chwilę później miała miejsce niemal identyczna sytuacja lecz tym razem, na nasze szczęście, nie zakończyła się stratą bramki. To była druga i zarazem ostatnia okazja bramkowa Tęczy w tym spotkaniu.

Pierwsze dziesięć minut drugiej odsłony meczu minęło bez większych ataków lecz po chwili zawodnicy Pawła Brodzkiego szybko zaaplikowali gospodarzom trzy bramki,  co z pewnością odebrało im jakiekolwiek chęci do dalszej gry. W 55. i 61. minucie Kamil Jagielski strzelił dwie takie same bramki. W obu przypadkach „Jagiel” szybko dopadł do bezpańskiej piłki i z zimną krwią umieścił futbolówkę tam gdzie trzeba, czyli w bramce rywala. W 66. minucie Artur Kembłowski, jeden z najlepszych zawodników na boisku, sprytnie uderzył z dystansu i podwyższył prowadzenie na 1:4. Zaraz po wznowieniu gry przez zawodników Tęczy, Kacper Wanielista został bardzo ostro zaatakowany przez rywala w wyniku czego pomocnik Nadnarwianki musiał opuścić plac gry. Gdy już powoli zbliżał się koniec meczu rozprężenie dopadło bramkarza Tęczy Ojrzeń, gdyż postanowił złapać w ręce podanie nogą od swojego obrońcy. Gwizdek, rzut wolny pośredni, wystawka do Łukasza Wolfa i mamy 1:5.

Wynik mógł być jeszcze wyższy bo swoje szanse na zdobycie bramki miał Kamil Orłowski oraz Patryk Bartczak. Nie mniej jednak strzelenie pięciu goli na boisku rywala to i tak duży sukces. Tego dnia popełnialiśmy mało błędów, byliśmy bardziej wybiegani i co by tu nie mówić – po prostu lepsi.

Następny mecz Nadnarwianki odbędzie się w sobotę 31 sierpnia o godzinie 16:00. Przeciwnikiem będzie aspirująca do awansu Makowianka Maków Mazowiecki.

24.08.2013, 17:00, Kraszewo

Tęcza Ojrzeń - Nadnarwianka Pułtusk 1:5 (1:1)

16' Ł. Kozłowski - 5' J. Zalewski, 55', 61' K. Jagielski, 66' A. Kembłowski, 86' Ł. Wolf