czwartek, 15 sierpnia 2013

Pierwsze koty za płoty

Gol Piotra Ausfelda w 90. minucie spotkania zapewnił Nadnarwiance jeden punkt w inauguracyjnym meczu ligi okręgowej. Pułtuscy kibice wierzyli w łatwe zwycięstwo lecz jak pokazała praktyka, to Mazowsze było w tym dniu lepszym zespołem i trzeba się cieszyć nawet z tego jednego oczka.

W przedmeczowej ankiecie aż 86% osób wskazało, że to Nadnarwianka wygra środowe spotkanie, 3% obstawiło remis, natomiast 9% głosujących było zdania, że trzy punkty zostaną w Jednorożcu. Optymizm kibiców nie miał jednak przełożenia na to co się działo na boisku Mazowsza.

W zasadzie to żaden z zespołów nie narzucił jakiegoś zabójczego tempa czy chociażby własnego stylu gry, jednak to z poczynań gospodarzy więcej wynikało. Obie bramki padły w samej końcówce spotkania i zostały strzelone przez zawodników, którzy weszli z ławki rezerwowych. Pierwsi gola strzelili gospodarze a dokładniej Marcin Jabłoński. Strata bramki podziałała na podopiecznych Pawła Brodzkiego jak zimny prysznic bo właśnie w ostatnich pięciu minutach spotkania wykonali to co z założenia mieli robić od początku czyli atakować rywala. W ostatniej minucie meczu popularny „Asfalt” strzałem głową wyrównał na 1:1. Remis dla Nadnarwianki może nie jest spełnieniem marzeń lecz w tym spotkaniu chyba nie było potencjału na zgarnięcie pełnej puli punktów. Jeśli nie można wygrać to trzeba przynajmniej zremisować i to właśnie się udało.

Następny mecz odbędzie się w Pułtusku w sobotę 17 sierpnia o godzinie 17:00. Przeciwnikiem będzie Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!

14.08.2013, 18:00, Jednorożec
Mazowsze Jednorożec - Nadnarwianka Pułtusk 1:1 (0:0)
85' M. Jabłoński - 90' P. Ausfeld