sobota, 24 maja 2014

Kuczborskie "Diabły" spalone w Pułtusku!

Niesamowity "skwar" w sobotnie popołudnie towarzyszył wszystkim kibicom zgromadzonym na stadionie w Pułtusku, a w szczególności naszym piłkarzom, którzy nic sobie z tego nie zrobili i pewnie ograli kuczborskiego Borutę 3:0.

Co ciekawe goście przyjechali do Pułtuska z zaledwie... dwunastoma zawodnikami, co przy obecnych warunkach atmosferycznych nie wróżyło im dobrego wyniku.

Pierwszą ciekawą akcję przeprowadzili pułtuszczanie, gdy w 9. minucie Bartek Salamon prostopadłym podaniem uruchomił Piotra Cichockiego jednak ten uderzył nieczysto, obok prawego słupka bramki Cypriana Kołakowskiego.

Goście ograniczali się do sporadycznych ataków na bramkę "Migre" i można powiedzieć, że pressing stosowali dopiero na 30.-40. metrze od własnej bramki w związku z czym Nadnarwianka spokojnie mogła rozgrywać atak pozycyjny.

Na pierwszą bramkę musieliśmy poczekać do 31. minuty, gdy po dośrodkowaniu Kacpra Wanielisty doskonale piłkę zgrał Kamil Jagielski I, na którą czekał Piotrek Cichocki i pewnie pokonał bramkarza strzałem z ok. 10 metrów.

Już w 35. minucie doskonale piłkę zagrał Artur Kembłowski do "Cichego" a ten wygrywając pojedynek biegowy z obrońcą gości mocnym strzałem lewą nogą zaaplikował Borucie kolejną bramkę. To trafienie zdecydowanie ustawiło mecz.

Po przerwie na boisku działo się niewiele - Boruta zdecydowanie oddał pole gry gospodarzom i jakby czekał na kolejne trafienia pułtuszczan. W 63. minucie piorunujące wejście na boisko mógł zaliczyć Michał Warda jednak w stuprocentowej sytuacji fatalnie przestrzelił.

Ostatniego gola w tym spotkaniu zdobył w 68. minucie niezawodny, niezmordowany, wszędobylski Patryk Bartczak, który w swoim stylu (po podaniu Bartka Salamona) zakręcił obrońcą Boruty, pognał w kierunku bramki i sprytnym strzałem zewnętrzną częścią stopy ustalił wynik na 3:0 dla Nadnarwianki.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się pewnym trzybramkowym zwycięstwem pułtuszczan.

Kolejne spotkanie rozegramy w Troszynie, najprawdopodobniej w niedzielę 1 czerwca o godzinie 11:00.

Majkel

24.05.2014, 16:00, Pułtusk

NADNARWIANKA PUŁTUSK - BORUTA KUCZBORK 3:0 (2:0)
31', 35' P. Cichocki, 68' P. Bartczak