sobota, 20 lipca 2013

Dwucyfrówka z Zatorami

Pierwszy sparing Nadnarwianki obfitował w wiele okazji bramkowych i zarazem goli. Podopieczni Pawła Brodzkiego zaaplikowali zawodnikom LKS Zatory aż jedenaście bramek, co jest równe dorobkowi bramkowemu Nadnarwianki z rundy wiosennej poprzedniego sezonu. Jednakże tym razem okoliczności jak i sam przeciwnik były z goła odmienne.

Nadnarwianka bardzo szybko objęła prowadzenie, gdyż już w 3. minucie meczu Artur Kembłowski strzałem z pola karnego pokonał golkipera Zator. Pomimo prowadzenia, w grze Nadnarwianki było widać sporo nerwowości i niezrozumienia co wykorzystali rywale w 26. minucie. Kilka minut później ponownie zrobiło się bardzo gorąco pod bramką pułtuszczan jednak Łukasz Wilczewski zażegnał niebezpieczeństwo. W odpowiedzi Artur Kembłowski dokonał praktycznie identycznego strzału jak na początku meczu, dzięki czemu ponownie wyszliśmy na prowadzenie. Był to moment zwrotny spotkania bo od teraz na boisku dzieliła i rządziła jedynie Nadnarwianka. Przed przerwą Kamil Orłowski i Kamil Jagielski dorzucili jeszcze po jednym trafieniu.

W drugiej odsłonie meczu Paweł Brodzki zmienił aż siedmiu zawodników. Szczególnie słowa uznania należą się trójce Kuba Zalewski - Rafał Krzyżewski - Piotr Ausfeld, która kreowała grę i cały czas atakowała bramkę rywala. Ostatni z wymienionych dokonał niemałego wyczynu bo zdobył pięć goli w przeciągu zaledwie 24 minut. Zwłaszcza ostatnia bramka była wyjątkowej urody, kiedy to Piotr Ausfeld w sytuacji sam na sam perfekcyjnie przelobował golkipera LKS Zatory. W ostatniej minucie spotkania Michał Warda był bardzo blisko podwyższenia wyniku, jednak jego efektowny strzał z główki trafił w słupek.

Z pewnością cieszy bardzo wysokie zwycięstwo nad rywalem lecz trzeba pamiętać, że zagraliśmy z drużyną z B Klasy, która nie posiadała nawet kilku zawodników na zmianę. Następny mecz towarzyski odbędzie się w środę 24 lipca o godzinie 18:30 w Pułtusku. Rywalem będzie rywal z ligi okręgowej - Kryształ Glinojeck.

20.07.2013, 14:00, Pułtusk
Nadnarwianka Pułtusk - LKS Zatory 11:1 (4:1)

3’, 38’ A. Kembłowski, 41’ K. Orłowski, 45’ K. Jagielski, 53’, 67’, 70’, 72’, 77’ P. Ausfeld, 64’, 80’ J. Zalewski - 26’ zawodnik LKS Zatory

Składy:

NadnarwiankaI połowa: Ł. Wilczewski, R. Bartosiak, A. Miłoszewski, P. Bobowski, Ł. Golianek, K. Wanielista, P. Cywiński, K. Grabowski, K. Orłowski, A. Kembłowski, K. Jagielski I*

II połowa: R. Turek (89’ A. Dobrosielski), R. Bartosiak, A. Miłoszewski, K. Jagielski II**, Ł. Golianek, K. Orłowski, M. Warda, J. Zalewski, R. Krzyżewski, E. Dżawakian, P. Ausfeld