sobota, 14 marca 2015

Niemoc w meczach z Łomiankami trwa dalej

Drugiej porażki na wiosnę doznali zawodnicy Nadnarwianki Pułtusk. Jedyna bramka sobotniego popołudnia padła po kontrowersyjnym rzucie karnym, który pewnie wyegzekwował obrońca gości.

Pomimo niezbyt zachęcających do przyjścia na stadion warunków atmosferycznych na obiekcie przy ul. Daszyńskiego zjawiło się ponad 200 kibiców spragnionych piłkarskich emocji. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego miała miejsce minuta ciszy dla śp. Wojciecha Werczyńskiego. Zmarłemu w styczniu Panu Wojciechowi, byłemu piłkarzowi Nadnarwianki i zasłużonemu działaczowi, poświęcona była również sektorówka, która wisiała przez cały mecz za trybuną od strony Akademii Humanistycznej.

Przebieg sobotniego spotkania był przeciwieństwem meczu Nadnarwianki w Wołominie. Tym razem oba zespoły nie były w stanie stworzyć sobie więcej jak chociaż jednej dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Nadnarwianka swoją okazję bramkową, jedyną tego dnia, miała w ostatniej minucie I połowy, kiedy to wrzucona z autu przez Kacpra Wanielistę piłka znalazła się przed Mateuszem Krawczykiem. Futbolówka po strzale "Kacyka" niestety poszybowała minimalnie nad bramką gości. Cztery minuty wcześniej padł gol dla Łomianek z rzutu karnego, mocno naciągniętego przez arbitra. Nawet na nagraniu video (filmik poniżej - akcja od 06:48, powtórka w zwolnionym tempie od 07:19) ciężko dopatrzyć się faulu Piotra Cywińskiego na Jakubie Zielińskim.

Można było spodziewać się bardziej otwartej gry ze strony pułtuszczan od początku drugiej odsłony meczu lecz szybka czerwona karta dla Mateusza Gołębiowskiego, którą został ukarany w 51. minucie spotkania, mocno skomplikowała sytuację Nadnarwianki. Podopieczni Pawła Brodzkiego starali się, biegali, walczyli ale niestety to było za mało na rozsądnie grające w defensywie Łomianki. Jeszcze w doliczonym czasie gry w sytuacji sam na sam z Władysławem Stelmachem znalazł się Artur Starosz. Bramkarz Nadnarwianki właściwie już został minięty lecz w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał Kamil Jagielski II. Po chwili rozbrzmiał ostatni gwizdek sędziego.