niedziela, 30 listopada 2014

Czerwona runda Nadnarwianki

Jeśli szukać statystyki w której pułtuszczanie brylowali jesienią, łatwo natrafić na zestawienie czerwonych kartek. Aż siedem razy zawodnicy Nadnarwianki zostali odsyłani do szatni. Apogeum nastąpiło na koniec rundy. Zirytowani słabą grą ujrzeli cztery czerwienie w czterech ostatnich kolejkach.

Łomianki (2. kolejka, wyjazd)
90+1' K. Jagielski II (dwie żółte)

Pierwszy z wyrzuconych w tym sezonie to Kamil Jagielski II. Obydwie żółte kartki wynikały z niemocy. Łomianki wyraźnie górowały nad Nadnarwianką, a "Kamilas" faulował starając się przerwać akcje. Restrykcyjny sędzia oddelegował go do szatni.

Korona (6. kolejka, wyjazd)
80' P. Cywiński (dwie żółte)

Ekspresowa czerwień Piotra Cywińskiego. Na boisko wszedł po godzinie gry. Wystarczyło 20 minut, aby wylecieć z boiska. I kto by wówczas pomyślał, że to nie będzie ostatnia czerwona kartka "Dyna" w tej rundzie...

Wisła II (9. kolejka, dom)
90+2' K. Wanielista (uderzenie rywala)

Najbardziej kontrowersyjna spośród pułtuskich czerwieni. Mecz był pełen ostrej gry, a zawodnicy z Płocka pokazywali, że lubują się w boiskowych symulkach. Czy podobnie było w tej sytuacji? Sędzia był przekonany, że Wanielista celowo uderzył łokciem w twarz rywala. Trybuny uważały, że to jeden z Nafciarzy "urządził teatr" przy Daszyńskiego...

Narew (14. kolejka, dom)
90+3' A. Kembłowski (zagranie ręką)

Ostatnia minuta spotkania. Władysław Stelmach wyszedł daleko z bramki, a Kembłowski ratował pułtuszczan. Uprzedził rywala, lecz ten pchnął go lekko i pułtuski pomocnik uderzył piłkę ręką. Sędzia pokazał "Kolesiowi" czerwoną kartkę, a ten wściekły zdobył się jeszcze na niesportowe zachowanie.

Wkra (16. kolejka, dom)
38' P. Bartczak (dwie żółte)

Najgorszy mecz w życiu Patryka Bartczaka. Wiele złych decyzji skutkowało irytacją. Najpierw zamiast lekko sfaulować, przewrócił rywala na murawę - pierwsza kartka. Potem zaatakował nakładką na piszczel - druga kartka. Zagrał ledwie 39 minut... Schodząc do szatni rzucił tylko "przepraszam" w stronę kibiców.

Ostrovia (17. kolejka, wyjazd)
76' A. Miłoszewski (dwie żółte)
76' P. Cywiński (dwie żółte)

Przez ostatni kwadrans najgorszego w rundzie meczu (1:7) Nadnarwianka grała w "9". Arkadiusz Miłoszewski zobaczył dwie żółte kartki za faule, nie radząc sobie z atakami rywala. Cywiński najpierw wykonał ostry wślizg, a drugie "żółtko" ujrzał za ironiczne oklaski w kierunku sędziego.