sobota, 14 września 2013

Zasłużona porażka z liderem

Sobotnia konfrontacja pomiędzy prowadzącą w tabeli Koroną Szydłowo a wiceliderem z Pułtuska zakończyła się wysokim zwycięstwem Korony. Piłkarze Nadnarwianki robili co mogli lecz tego dnia musieli uznać wyższość rywala, który dominował praktycznie w każdym aspekcie gry.

Pierwsza bramka dla Korony wpadła już w 2. minucie spotkania po błędzie pułtuskiej obrony. Zaledwie kilkanaście minut później było już 2:0. Zawodnik gospodarzy oddał groźny strzał na bramkę Nadnarwianki, Robert Turek sparował go na poprzeczkę a do odbitej piłki najszybciej dobiegł piłkarz Korony i strzałem głową podwyższył prowadzenie. W pierwszej połowie podopieczni Pawła Brodzkiego ani razu nie zagrozili bramce rywala.

W drugiej odsłonie spotkania Korona przeszła do defensywy i oddała pole gry więc Nadnarwianka miała możliwość dłuższego rozgrywania piłki, jednakże, nie przyniosło to oczekiwanych efektów. W kilku sytuacjach dał o sobie znać brak klasycznego egzekutora, który mógłby napędzić strachu defensywie gospodarzy. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Korona uderzyła z dystansu, bramkarz Nadnarwianki świetnie obronił strzał lecz ponownie do odbitej piłki najszybciej dobiegł zawodnik gospodarzy i bez trudu strzelił trzecią bramkę.

Mecz z Koroną Szydłowo obnażył słabości pułtuskiej drużyny, zwłaszcza z przodu, gdyż spotkanie z liderem było czwartym z rzędu meczem ligowym w którym Nadnarwianka nie strzeliła bramki z akcji.

Następne spotkanie rozegramy z Soną Nowe Miasto w sobotę 21 września o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Pułtusku.

14.09.2013, 16:00, Szydłowo
Korona Szydłowo - Nadnarwianka Pułtusk 3:0 (2:0)

2', 21' P. Podlewski, 87' Ł. Wodzyński