piątek, 25 marca 2016

Wielki Piątek bez wielkiej gry

Nadnarwianka przegrała na wyjeździe z Makowianką 0:1 (0:0) w meczu 17. kolejki Ligi Okręgowej. Pułtuszczanie złapali wiatr w żagle dopiero w końcówce meczu, ale nadziali się na kontrę gospodarzy.

Makowianka była przez większość meczu stroną dominującą. Prowadzenie mogła objąć już na początku, ale piłkę z okolic linii bramkowej wybił Piotr Bobowski. Później kilka ważnych interwencji zaliczył Władysław Stelmach, który potwierdził, że będzie wiosną wiodącą postacią drużyny. Podobnie zresztą jak Łukasz Zalewski - dyrygujący grą defensywy.

W pierwszej połowie pułtuszczanie oddali jeden warty odnotowania strzał. Przemysław Kruk uderzył jednak zbyt lekko. Po przerwie dwie okazje miał Mariusz Dziczek, ale nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy. Pierwsze trafienie dla Nadnarwianki mógł zaliczyć Moatasem Aziz, który główkował po rożnym Gracjana Sokołowskiego. Znów jednak zabrakło szczęścia.

Wydawało się, że Nadnarwianka w końcówce zachowała więcej sił niż gospodarze i jest w stanie wywalczyć zwycięstwo. Makowianka wyprowadziła jednak dość ślamazarną kontrę, którą przekuła na bramkę. Drybling na prawej stronie i podanie na piąty metr zakończyły się golem. Następny mecz pułtuszczanie zagrają u siebie z Tęczą Łyse (sobota, godz. 16) i z pewnością nie będą faworytem.