czwartek, 31 października 2013

Kolejna wyjazdowa wygrana

Wyjątkowo niekorzystny termin rozgrywania meczu nie przeszkodził piłkarzom Kryształu i Nadnarwianki w stworzeniu dość ciekawego widowiska w którym padł sześć goli i podyktowano dwa rzuty karne. Szkoda tylko, że tak mało osób mogło obejrzeć konfrontację obu zespołów.

Pierwsze dwa kwadranse meczu w Glinojecku przyniosły aż pięć bramek. Najpierw w 9. minucie spotkania, po asyście Patryka Bartczaka, wynik otworzył Edgar Dżawakian. Po zaledwie trzech minutach po błędzie pułtuskiej defensywy wyrównali gospodarz. Piłkę z linii bramkowej wybijał jeszcze kapitan Nadnarwianki – Piotr Bobowski, jednak arbiter uznał, że futbolówka przekroczyła całym obwodem linię. W ciągu kolejnych trzech minut ponownie wyszliśmy na prowadzenie po pewnym uderzeniu Artura Kembłowskiego. W 17. minucie meczu Kryształ po raz drugi wyrównał po bardzo ładnym strzale z dystansu autorstwa Kamila Kowalskiego. Po dziewięciu następnych minutach, aktywny tego dnia Patryk Bartczak został sfaulowany w polu karnym rywala, w efekcie czego stanęliśmy przed doskonałą okazją do strzelenia trzeciej bramki. Rzut karny został pewnie wykorzystana przez Piotra Bobowskiego. Zaraz po wyjściu na prowadzenie urazu mięśnia dwugłowego uda doznał Patryk Bartczak, co wyraźnie wpłynęło na nasz potencjał ofensywny w dalszej części spotkania.

Druga odsłona meczu była już dużo mniej dynamiczna i przyniosła tylko jedną bramkę. W 59. minucie Łukasz Wilczewski sfaulował zawodnika gospodarzy jednak po chwili odkupił swoje winy świetnie broniąc rzut karny. Na piętnaście minut przed końcem Artur Kembłowski strzelił swojego drugiego gola w Glinojecku i ustalił wynik spotkania na 4:2 dla pułtuszczan. W trakcie drugiej połowy niezłe okazje do strzelenia bramki miał Łukasz Wolf lecz piłka w dwóch przypadkach minimalnie minęła bramkę Kryształu.

Przed drużyną Nadnarwianki została do rozegrania już tylko jedna potyczka ligowa. W sobotę 9 listopada o 13:30 podopieczni Pawła Brodzkiego przed własną publicznością zagrają z Wkrą Sochocin.

31.10.2013, 13:00, Glinojeck
Kryształ Glinojeck – Nadnarwianka Pułtusk 2:4 (2:3)

12' P. Turalski, 17' K. Kowalski - 9' E. Dżawakian, 15', 75' A. Kembłowski, 26' P. Bobowski (k)

W 59. minucie meczu Łukasz Wilczewski (Nadnarwianka) obronił rzut karny.